Projektowanie i wykonawstwo saun fińskich. Wyłącznie z bezsęcznego drewna.

Projektowanie i wykonawstwo saun fińskich. Wyłącznie z bezsęcznego drewna.

Sauny rzymskie. Coś dla amatorów wersji parowej.

Sauny rzymskie. Coś dla amatorów wersji parowej.

Sauny INFRARED. Zainwestuj w swoje zdrowie.

Sauny INFRARED. Zainwestuj w swoje zdrowie.

Sauny finskie

Sauny Fińskie

Sauny parowe (rzymskie)

Sauny Parowe

Sauny infrared

Sauny INFRARED

Sauny fińskie - suche

Sauny producenta Igan, to wysokiej jakości sauny fińskie wykonane z bezsęcznego drewna. Oferowane przez nas suche sauny budowane są z dobrej jakości drewna olchowego lub białodrzewu i wyposażane we wszelkie niezbędne elementy. Ponadto, aby idealnie dostosować saunę do potrzeb naszych Klientów oferujemy dodatkowe wyposażenie, które zwiększa komfort korzystania z sauny, są to np. ergonomiczne ławy, zagłówki itp. Przebywanie w saunie fińskiej to cały wachlarz korzyści dla każdego, kto ceni sobie przede wszystkim relaks i zdrowie. Wpływa korzystanie na oczyszczenie organizmu, na dolegliwości układu oddechowego, układu krążenia czy też na niektóre schorzenia skóry. Kąpiel polega na naprzemiennym przebywaniu w wysokiej i niskiej temperaturze. Po kilku minutach przebywania w gorącej saunie, należy wyjść, wziąć szybki, zimny prysznic i po kilku minutach odpoczynku ponownie wrócić do sauny. Zwykle najlepsze rezultaty daje trzykrotne powtórzenie tej czynności. Regularne korzystanie z sauny to inwestycja w doskonałe samopoczucie.

Jako producent sauny fińskiej serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy przekonani, że sprostamy oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów.

Czym jest sauna fińska

Sauna fińska to niewielkie pomieszczenie wykonane z drewna lub wyłożone drewnem. Znajdują się w nim schodkowo ułożone drewniane ławy. Im wyższa ława tym wyższa temperatura. Panuje w nim wysoka temperatura ok. 60-90° C i niska wilgotność powietrza – ok. 10-15%. Wysoka temperatura jest uzyskiwana dzięki piecowi z rozgrzanymi kamieniami. Sauna fińska, to świetny sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn, poprawę ogólnej wydolności organizmu i stanu zdrowia, a także odprężenie się. Powinno się korzystać z niej raz w tygodniu.

Dane techniczne

Producent saun fińskich Igan oferuje sauny, w których ściany, sufit i meble są w pełni wykonane z drewna olchowego lub białodrzewu. Konstrukcja natomiast jest wykonana z drewna sosnowego. Każda sauna posiada izolację hydro-termiczną wykonaną z wełny mineralnej hydrofibizowanej oraz fińskiej folii aluminiowej. W środku zamieszczone są fińskie lampy, a do wnętrza sauny prowadzą szklane drzwi. Wysoka temperatura w pomieszczeniu jest utrzymywana dzięki piecowi firmy Saunatec Ltd. Helo o mocy od 3kW do 21Kw. Posiada on sterowanie wewnętrzne lub zewnętrzne i jest on odpowiednio dobierany do wielkości sauny. Do postawienia sauny niezbędna jest podłoga wyłożona terakotą, a także trójfazowe napięcie doprowadzone do pomieszczenia.

Co wchodzi w skład sauny?

Klasyczna sauna fińska składa się z drewnianej konstrukcji, szklanych drzwi, podłogi z terakoty oraz znajdujących się wewnątrz mebli. Wewnątrz znajdują się stopniowo ułożone ławki. Im wyżej tym wyższa temperatura. Oświetlenie w saunie fińskiej znajduje się zwykle na ścianach. Żarówka jest osłonięta szczelnym kloszem. Kolejnym i niezbędnym elementem składającym się na saunę jest piec, który wytworzy i utrzyma odpowiednio wysoką temperaturę. Warto pomyśleć również o dodatkowym wyposażeniu sauny, które wpłynie na komfort korzystania. Termometry, zwłaszcza tarczowe, które są bardziej czytelne niż cieczowe pozwolą na kontrolowanie temperatury. Higrometry umożliwią sprawdzanie poziomu wilgotności. W saunie powinno także znaleźć się wiaderko na wodę (drewniane, miedziane lub ze stali nierdzewnej), łyżki lub czerpaki do polewania się wodą, klepsydry do odmierzania czasu, a także osłony do pieców. Dla wygodny korzystających warto również zainwestować w saunie drewniane podgłówki, ergonomiczne ławki, czy też esencje i olejki zapachowe.

Etapy budowy

Zbudowanie sauny składa się z kilku etapów. Najpierw należy dobrze przemyśleć, gdzie sauna będzie się znajdowała i czy owe miejsce spełnia parametry techniczne, m.in. czy w pobliżu jest natrysk, czy jest tam doprowadzone trójfazowe napięcie itp. Sama budowa rozpoczyna się od postawienia ścian i sufitu. Elementy te muszą być wykonane z odpowiedniego gatunku drewna. Jego grubość powinna wynosić minimum 12mm. Na tym etapie również ważna jest odpowiednia izolacja, najlepiej termiczna. Dzięki temu skróci się czas nagrzewania sauny i koszty eksploatacji. Kolejny etap to podłoga. Należy wykonać ją z materiału, który jest odporny na wilgoć i wysoką temperaturę, np. terakota, wykładzina ze sztucznego tworzywa. Niezwykle ważna jest wentylacja, ponieważ pozwala zapobiec pojawieniu się niechcianego grzyba na ścianie, a nawet pożaru. Musi być zapewniona odpowiednia cyrkulacja powietrza, np. dzięki zainstalowaniu otworów wlotu i wylotu powietrza. Kolejny etap to zamieszczenie oświetlenia, które zwykle znajduje się na ścianach lub pod ławkami. Ważne, aby nie było zbyt intensywne. W kolejnym korku instaluje się piec na drewno lub elektryczny. Jest on odpowiedzialny za utrzymanie odpowiedniej temperatury. Ostatni etap, to wyposażenie wnętrza sauny fińskiej w meble, zagłówki, podesty i akcesoria typu termometr, czy wiadro z wodą do polewania kamieni.

Ile czasu trwa wybudowanie sauny fińskiej?

Producent sauny Igan gwarantuje wybudowanie pomieszczenia w zaledwie od 3 do 5 dni roboczych od ustalonej daty. Wykonanie sauny przez naszą firmę jest kompleksowe. Do użytku zostaje oddana sauna wyposażona w niezbędne meble, elektryczne podłączenia wewnętrzne, system wentylacyjny zewnętrzny, a także, zgodnie z życzeniami Klienta, dodatkowe elementy.

Jak sauna fińska wpływa na nasz organizm?

Sauna fińska ma bardzo dobry wpływ na zdrowie człowieka. Przede wszystkim oczyszcza organizm z toksyn oraz produktów powstałych na skutek przemiany materii. Podczas korzystania z sauny fińskiej temperatura skóry wzrasta do 40°C, dochodzi do rozszerzenia się naczyń podskórnych i kurczenia się naczyń wewnętrznych, serce zaczyna szybciej bić i początkowo wzrasta ciśnienie krwi. Pod koniec korzystania z sauny fińskiej ciśnienie spada, a wzrasta częstotliwość oddechów, dzięki czemu następuje wentylacja płuc. Dla zdrowych ludzi zmiany następujące w organizmie podczas korzystania z sauny fińskiej są doskonałym treningiem dla układu krążenia, układu oddechowego i układu hormonalnego. Sauna fińska ma bardzo korzystny wpływ na układ nerwowy oraz kondycję psychiczną człowieka. Sauna hartuje, oczyszcza, podnosi wydolność i odpręża.

Dla kogo jest wskazana sauna fińska?

Sauna fińska jest wskazana dla każdego. Jeśli czujesz zmęczenie, potrzebujesz relaksu i odpoczynku, to sauna jest właśnie dla Ciebie. Sauna fińska oczyszcza i wzmacnia organizm, odpręża, a także wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne człowieka.

Wskazania

Jako producent saun wiemy, że ma ona korzystny wpływ na każdy ludzki organizm. Ponadto istnieją dolegliwości wobec, których sauna jest wręcz wskazana. Należą do nich:

 • Astma
 • Depresja
 • Otyłość
 • Schorzenia nerek
 • Zaburzenia krążenia
 • Choroby układu oddechowego
 • Choroby kardiologiczne (po uzgodnieniu z lekarzem)
 • Reumatyzm
 • Anoreksja
 • Regeneracja zmęczonych mięśni i stawów, np. po intensywnym treningu

Przeciwwskazania

Korzystanie z sauny fińskiej jest korzystne dla bardzo wielu osób. Trzeba jednak mieć na uwadze, że również istnieją przeciwwskazania do korzystania z niej. Należą do nich:

 • Podwyższona temperatura ciała
 • Ciąża i menstruacja
 • Stany zapalne zwłaszcza stawów
 • Cukrzyca
 • Niewydolność krążenia
 • Epilepsja
 • Nowotwory
 • Klaustrofobia
 • Choroby weneryczne
 • Niektóre schorzenia oczu i skóry (np. jaskra, trądzik różowaty)
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • Nadużywanie alkoholu
 • Posiadanie implantów