Projektowanie i wykonawstwo saun fińskich. Wyłącznie z bezsęcznego drewna.

Projektowanie i wykonawstwo saun fińskich. Wyłącznie z bezsęcznego drewna.

Sauny rzymskie. Coś dla amatorów wersji parowej.

Sauny rzymskie. Coś dla amatorów wersji parowej.

Sauny INFRARED. Zainwestuj w swoje zdrowie.

Sauny INFRARED. Zainwestuj w swoje zdrowie.

Sauny finskie

Sauny Fińskie

Sauny parowe (rzymskie)

Sauny Parowe

Sauny infrared

Sauny INFRARED

Sauny INFRARED

W Igan zajmujemy się produkcją saun INFRARED, wykonanych z bardzo dobrej jakości, bezsęcznego drewna. Każdego Klienta traktujemy indywidualnie i aktywnie wsłuchujemy się w jego potrzeby. Dzięki temu możemy budować sauny, które spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających osób. Sauny INFRARED zamiast pieca posiadają nowoczesne promienniki, które nie tylko zapewniają optymalna temperaturę, ale także są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu. Promienie podczerwone bezpośrednio docierają do skóry człowieka, a więc działają szybciej i skuteczniej. Wytworzona energia ogrzewa przede wszystkim organizm, a nie powietrze w saunie. W związku z tym pobyt w niej często jest nazywany masażem termicznym. Sauna INFRARED należy do saun suchych. Panująca w niej temperatura to zaledwie od 30 do 70°C, dzięki czemu przebywanie w niej jest wyjątkowo komfortowe. Sauna INFRARED ma korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka.

Igan - producent saun INFRARED serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą oraz skorzystania z usług. Gwarantujemy realizację zlecenia na najwyższym poziomie, zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Czym jest sauna INFRARED

Sauna INFRARED (sauna IR) jest oparta na nowoczesnej technologii, która wykorzystuje ciepło promieniowania nie do ogrzewania wnętrza pomieszczenia, ale bezpośrednio ciała ludzkiego. Jest to sauna, podobnie jak sauny tradycyjne wykonana z drewna, ale jej korzystne działanie związane jest z działaniem podczerwieni. Promienie wnikają do głębokości ok. 3-4 cm w ciało. Dzięki temu mogą szybko, skutecznie i bezpośrednio oddziaływać na organizm. W saunie IR panuje znacznie niższa temperatura niż w saunach tradycyjnych, bo zaledwie ok. 30-70°C.

Dane techniczne

W Igan oferujemy naszym klientom sauny wykonane w całości z drewna olchowego lub białodrzewu. Konstrukcja jest wykonana z drewna sosnowego, a izolacja hydro-termiczna z wełny mineralnej hydrofobizowanej i fińskiej folii aluminiowej. Do sauny prowadzą szklane drzwi. Jako producent saun oferujemy również wysokiej klasy oświetlenie, które idealnie dopasowane jest do tego typu wnętrz. Daje ono przyjemne światło o obniżonej intensywności. Nasze sauny INFRARED wyposażone są w wysokiej jakości promienniki firmy Saunatec Ltd. Helo. Posiadają one moc od 3 kW do 21kW i są dobrane idealnie do kubatury sauny.

Co wchodzi w skład sauny?

Sauny INFRARED w wykonaniu firmy Igan składają się z drewnianej konstrukcji, drewnianego sufitu i ścian. W każdej z nich montowana jest odpowiednia izolacja hydro-termiczna oraz szklane drzwi. W skład sauny IR wchodzi również system wentylacji. Istotnym elementem jest dobór i instalacja odpowiednich promienników. Sauny są wyposażone w odpowiednie meble, takie jak ławy czy podesty. Dla zwiększenia komfortu użytkowania, zamieszcza się także podesty czy specjalne, wyprofilowane i ergonomiczne ławy oraz różne akcesoria, np. termometry, urządzenia sprawdzające poziom wilgoci w pomieszczeniu.

Etapy budowy

Pierwszy etapem budowy jest powstanie ścian i sufitu. Powinny być one wykonane z drewna o grubości minimum 12 mm. Dodatkowo drewno powinno mieć jak najmniej sęków, niewielką ilość żywicy i dużą gęstość. Podłoga powinna być wykonana z ceramiki. Zwykle dodatkowo kadzie się na nią drewniany podest. Drzwi najczęściej wykonuje są ze szkła i powinny, ze względów bezpieczeństwa, otwierać się na zewnątrz na wskutek delikatnego popchnięcia. Kolejnym, bardzo ważnym etapem budowy jest izolacja sauny za pomocą warstwy wełny mineralnej i folii aluminiowej. Dzięki takiej izolacji sauna nagrzeje się w przeciągu 30-45 minut. Należy również zadbać o to, aby pomieszczenie, w którym znajduje się sauna miało odpowiednią wentylację.
Zaufaj specjalistom i skorzystaj z usług renomowanego producenta saun - Igan.

Ile czasu trwa wybudowanie sauny INFRARED?

Producent saun Igan oferuje swoim Klientom wybudowanie sauny w 3 do 5 dni roboczych od daty ustalenia terminu. Wykonanie sauny jest kompleksowe, co oznacza, że obejmuje nie tylko budowę i wyposażenie jej w meble oraz podesty, ale także system wentylacji oraz dobór i instalację promienników.

Jak sauna INFRARED wpływa na nasz organizm?

Wszyscy producenci saun zapewniają o korzystnym ich wpływie na organizm człowieka i mają oni całkowitą rację. W saunie INFRARED panuje temperatura od 30 do 70° Celsjusza. Pod wpływem takiego ciepła naczynia krwionośne rozszerzają się i wzrasta tętno. Człowiek zaczyna intensywnie się pocić, a to powoduje spalanie kalorii oraz usuwanie toksyn z organizmu. Dzięki temu Twój układ immunologiczny zaczyna pracować znacznie sprawniej. Sauna INFRARED obniża ciśnienie oraz ma również dobry wpływ na układ krążenia. Korzystnie wpływa na zdrowie psychiczne, poprawia nastrój i ułatwia zrelaksowanie się. Już po kilku minutach mięśnie rozluźniają się i osoba korzystając z sauny czuje odprężenie całego ciała. Korzystanie z sauny pozytywnie przyczynia się także do usuwania cellulitu, zwiększenia elastyczności mięśni i skóry oraz opóźnienia procesów starzenia się skóry.

Dla kogo jest wskazana sauna INFRARED?

Z sauny typu INFRARED (IR) może korzystać każdy zdrowy człowiek, który chce dbać o swoją dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Panuje w niej znacznie niższa temperatura niż w innych saunach, a więc przebywanie w takiej saunie mniej utrudnia oddychanie oraz nie jest dla organizmu równie wyczerpujące, jak korzystanie z saun fińskich czy parowych. Dzięki tym zaletom z jej dobroczynnego wpływu może korzystać szersza grupa ludzi, w tym także dzieci i osoby w podeszłym wieku.

Wskazania

Z sauny INFRARED może korzystać każda zdrowa osoba. Istnieją również dolegliwości, dla których jest ona wręcz wskazana. Należą do nich m.in:

 • Dolegliwości związane z kręgosłupem (np. bóle, zwyrodnienie kręgosłupa)
 • Reumatyzm, bóle stawów
 • Różnego rodzaju dyskopatie
 • Problemy związane z krążeniem
 • Żylaki, odleżyny
 • Skurcze i napięcie mięśni
 • Stany pourazowe narządów ruchu
 • Cukrzyca
 • Nadwaga, otyłość
 • Choroby skóry
 • Niektóre infekcje dróg oddechowych (np. zapalenie zatok)

Przeciwwskazania

Istnieje również kilka przeciwwskazań do jej stosowania. Spośród nich należy wymienić m.in.:

 • Ciąża, menstruacja
 • Choroby nowotworowe
 • Niedoczynność nadnercza
 • Hemofilia
 • Zapalne choroby serca
 • Epilepsja
 • Choroby płuc, nerek, wątroby
 • Posiadanie implantów chirurgicznych
 • Podwyższona temperatura ciała
 • Niedawno przebyta operacja lub zabieg chirurgiczny
 • Stwardnienie rozsiane